Evde Yapılabilecek Hobiler

İster korona virüs nedeniyle kendi kendine karantinaya alınmış olun, ister çevrimiçi dersler arasında zamanınızı doldurun, evde kalmak sıkılmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu yazıda evde yapılabilecek hobiler hakkında sizlere ipuçlarını aktaracağız.

Boyama

Bu hobi, bu tuhaf zamanlarda okul çalışması ve sosyal medyadan başka bir şeye odaklanmanıza izin verecek çok sakinleştirici bir evde yapılabilecek etkinlikler seçeneğinidir. Yetişkin boyama kitaplarından Disney karakterlerini içeren çocukluk favorilerine kadar ne tür bir boyama kitabı seçerseniz seçin, kan basıncınızı ve stres seviyenizi düşürmek için güzel sanat eserleri yaratacaksınız.

Örgü veya Dikiş

Evde yapılabilecek aktiviteler arasında, denemek için daha zorlu bir hobi arıyorsanız, örgü veya dikiş sizin için doğru seçenek olabilir. Bu faaliyetler aynı zamanda ne ürettiğiniz ve nasıl ürettiğiniz konusunda biraz daha fazla özgürlük ve seçenek sağlar. Çapraz dikiş, kol örgüsü ve iğne oyası, çeşitli kreasyonlara yol açabilecek nakış ve dikiş türlerinden sadece birkaç örnektir. Siz farkına varmadan, bir dikiş ustası olabilir ve ev yapımı hediyeleri için bir başlangıç yapabilirsiniz.

hobi

Dans

Bu hobinin, fiziksel aktivite, vücudunuzda rahat hissetme ve okula ve sosyal toplantılara döndüğünüzde bir hareket yapabilme gibi birçok faydası vardır. Serbest stil dansı yapmak için bir radyo, Spotify veya CD kullanarak bazı melodileri açmayı da deneyebilirsiniz.

Yoga

Bu yeni keşfedilen hobi, esneklik gibi diğer faydalara ek olarak size çok ihtiyaç duyulan bazı stres gidericilerini sağlayacaktır. Evde sıkışıp kalırken yogayı denemenin bir başka artısı, kendi vücudunuzdan başka bir şey gerektirmediği için nispeten düşük bir maliyettir. Fiziksel sağlığınızı iyileştirmenin yanı sıra zihinsel sağlığınızı artırmak için yoga süreniz sırasında meditasyonu da deneyebilirsiniz.

Puzzle

Beyninizi ve problem çözme becerilerinizi geliştirmek için Puzzle deneyin. Puzzle, yaratıcı beyniniz için harika bir görsel uyarıcıdır; bulmacalar, kelime aramaları veya sudoku gibi kelime ve sayı bulmacaları analitik yönünüzde çalışabilir.

Pişirme

Pişirmenin zevk aldığınız bir şey olduğunu zaten biliyorsanız, ancak temellere bağlı kalma eğilimindeyseniz. Ekmek tarifi gibi veya çörekler veya cips gibi farklı bir şeyler deneyin. Neyi seçerseniz seçin, bu hobiyi denemenin en iyi yanı, başarısızlıkların bile oldukça lezzetli sonuçlanma olasılığına sahip olmasıdır.

Yeni Müzikleri, Podcast’leri ve Medyayı Keşfetmek

Bu hobi, listedeki diğerlerinden biraz daha az çalışma gerektirebilir. Çevrimiçi dersler ve evde yapılan ödevler sakıncalı olsa da, ders dışı dersler ve işe gidip gelme eksikliği nedeniyle fazladan zamanınız olduğunu görebilirsiniz. Uyumak yerine birçok sanatçının yeni albümlerini dinlemek için bu zamandan yararlanın. Müzik size göre değilse podcast’lerin güzelliğini de unutmayın. Ayrıca Netflix, Hulu, Amazon Prime ve diğer akış hizmetleri, sürekli haber uyarılarından dikkatinizi dağıtmak için size her türlü televizyon şovu ve filmi sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın