Microblading Kaş Uygulaması

Her insanın yüz şekline göre kaş yapısı birbirinden farklıdır. Hatta her insanın yüzünün iki yarısı birbiriyle tamamen orantılı değildir ve mutlaka küçük de olsa farklılıklar bulunmaktadır. Yüzümüzün görselliğini ve güzelliğini ön plana çıkartan şekilli ve dolgun kaşlarımız olmaktadır. Ancak dediğimiz gibi herkes aynı kaş yapısına ve kaş özelliklerine sahip değildir.

 

Kimi insan ince kaş yapısından memnun değildir. Kimi insan ise seyrek kaşlarından rahatsızlık duymaktadır. Her kadın güzel görünmek adına işlemler yaptırarak arzuladığı görünüme kavuşmayı ister. İşte bu işlemlerin en önde geleni kaş bakım tekniklerinin belki de en popüleri diyebileceğimiz microblading 3d kıl tekniği olmaktadır.

 

Microblading İşlemleri Nelerdir?

 

Microblading kaş tasarımı için bilinçli uzmanların eline kendimizi bıraktığımızda ortaya çıkan eşsiz kaşlarla kendimizin bile şaşıracağı güzelliğe sahip olabiliriz. Doğru seçimle birlikte doğru kaşlara sahip oluruz. Peki, microbladingi kısaca nasıl tanımlayabiliriz? Microblading nasıl bir işlemdir?

 

Microblading uygulamasında; yarı kalıcı kalıcı makyaj işlemine uygun olarak üretilen ve tamamen organik olan bitkisel kalıcı makyaj boyası ile tek kullanımlık steril iğneler kullanılarak derinin altına, epidermise kıl biçiminde küçük kesikler atılır. Bunun sonucunda uygulamanın yapıldığı bölgede üç boyutlu kıl görüntüsü oluşmuş olur.

 

Microblading işleminde kullanılan pigment yani boya, az önce belirttiğimiz üzere cildin epidermal tabakasının hemen altında birikir. Bu tabaka aynı zamanda kendisini düzenli aralıklarla ve doğal olarak yenileyen tabakadır. İşte buna bağlı olarak microblading 3d kıl tekniği sonsuza kadar bir kalıcılık sağlamaz. Kaşlara iyi bakılması ve uyulması gereken kurallara dikkat edilmesi halinde işlem görmüş olan kaşlarınız 6 aydan 18 aya kadar ilk günkü görünümünü korumayı başarabilir.

 

Microblading Acı Verir mi?

 

Microblading işleminin genel anlamda ağrısız ve acısız basit bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Microblading kaş yapım işlemi ortalama 1 ila 2 saat kadar sürebilmesine rağmen, sadece hafif bir baskı veya rahatsızlık hissedilebilir. Bunda uyuşturmaya yardımcı olan kremin kullanılıyor olması da etkilidir. İşlemin hemen ardından herhangi bir acı ya da sızlama duymadan günlük yaşam rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın