Evcil Hayvanlarla Yolculuk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bazı aileler köpeklerini dahil etmeden tatil yapmayı hayal bile edemezler. Yapılan bir anket, evcil hayvan sahiplerinin neredeyse yüzde 95’inin evcil hayvanlarıyla en az bir gecelik gezi planladığını ortaya koydu. Birçok köpek seyahat etmeyi sever, ancak hazırlıklı değilseniz bu sizin ve evcil hayvanınız için stresli olabilir. Önceden plan yaparak yolculuğunuzun sizin ve köpeğiniz için güvenli ve rahat olmasını sağlayabilirsiniz. Evcil hayvanlarla seyahat etmeyi planlıyorsanız, zevk veya zorunluluk için, yol boyunca köpeğinizin ihtiyaçlarına hazırlanmak için bazı adımlar atmanız gerekecektir. Köpeklerle araba yolculuğu, özellikle uzun yolculuklar, biraz öngörü gerektirir. Seyahatiniz sırasında evcil hayvanınız için ihtiyacınız olan her şeyi alabileceğinizi varsayamazsınız.

Evcil Hayvanlarla

Güvenli Araba Seyahati İçin İpuçları

  • Sürüş sırasında evcil hayvanınızı ölçülü tutun. Sürüş sırasında arabanın etrafında zıplıyorlarsa, sizin veya köpeğiniz için güvenli değildir. Sürüşe odaklanmanız gerekir ve köpeğiniz heyecanlanırsa veya korkarsa dikkatinizi dağıtabilir. Hava yastıkları sizin için harikadır, ancak ön koltukta onlarla bir kaza geçirirseniz evcil hayvanınızı öldürebilirler. Bu nedenle evcil hayvanlar arka koltukta olmalıdır. Evcil hayvanınızın seyahat etmesinin en güvenli yolu, emniyet kemeri veya başka bir bağlantı ile koltuğa bağlanmış bir taşıyıcıdır. Taşıyıcının, köpeğinizin ayağa kalkması, dönmesi ve uzanması için yeterince büyük olduğundan emin olun. Evcil hayvan emniyet kemeri de kullanabilirsiniz, ancak bunların bir araba kazasında hayvanları koruduğu kanıtlanmamıştır.
  • Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce evcil hayvanınızı arabaya bindirmeye alıştırmak için pek çok kısa geziler gerçekleştirin. Evcil hayvanınız uzun mesafeli seyahatlere alıştırmak için bu kısa yolculukların uzunluğunu kademeli bir şekilde arttırabilirsiniz.
  • Yolculuğa çıkmadan üç ila dört saat önce evcil hayvanınızı hafif bir yemekle besleyin. Yoldayken, köpeğinizi beslemek için daima durun. Onları hareket halindeki bir araçta beslemeyin. Bu, evcil hayvan araba hastalığından kaçınmaya yardımcı olabilir.
  • Köpeğinizi asla park halindeki bir arabada yalnız bırakmayın. 70°F’den yüksek veya 35°F’den düşük sıcaklıklarda bir güvenlik sorunudur. Bununla birlikte, yoldan geçenler, herhangi bir sıcaklıkta içeride kaldıklarını düşünürlerse, köpeğinizi kurtarmak için pencerenizi kırmaya karar verebilirler.
  • Köpeğinizin kafası pencereden dışarı çıkmasına izin vermeyin. Bunun bazı köpekleri mutlu ettiğini inkar etmek yok ve bunu görmek çok tatlı. Bununla birlikte, bir çarpışma durumunda veya beklenmedik bir şekilde frene çarpmanız veya dönüş yapmanız gerektiğinde, evcil hayvanınızın yanından geçen enkaz nedeniyle çarpma veya camdan dışarı fırlama riski vardır.
  • Kendi suyunuzu getirin veya köpeğinize şişelenmiş su verin. Tanıdık olmayan bir kaynaktan su içmek mide rahatsızlığına neden olabilir.
  • Arabanızı köpeğiniz için hazırlayın. Arabanızı koruyan ve köpeğinize konfor katan birçok araba koltuğu ve zemin kaplaması vardır. Kendinizi sık sık köpeklerle seyahat ederken buluyorsanız, bunlardan bazılarına yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın