Kiralanacak Jeneratörde Nelere Bakılmalıdır?

Güç, bir şantiyede her şeydir. Onsuz, harici bir güç kaynağına dayanan aletleriniz ve ekipmanlarınız hızla durma noktasına gelir ve dolayısıyla üretkenliğiniz de durur. Birçok iş için,  yüklenicilerin birincil jeneratörleri servis için kapalıyken ekstra bir güç kaynağına veya bir yedek çözüme ihtiyaç duyduklarında, jeneratör kiralama cazip gelmektedir.

Jeneratörlerin şantiyelerdeki güvenilir performansından bu kadar çok yararlanırken, bir tane kiralarken kötü bir deneyim yaşamayı göze alamazsınız. Bu nedenle jeneratör kiralarken nelere bakmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Jeneratör Kiralamak İçin İpuçları

Bir bobin içinde bulunan bir çekirdeği döndürmek için içten yanmalı bir motordan güç üretmek, manyetik alandan üretilen elektrikle sonuçlanır. Yeterince basit bir işlem gibi geliyor. Ancak bir jeneratörden ihtiyaç duyacağınız güç yükünü, ondan kaçacak ekipmanı ve altında çalışması beklenen koşulları belirlemeniz gerektiğini fark ettiğinizde, aşağıdaki ipuçları doğru olanı yapmanıza yardımcı olabilir.

  • İsim markaları ve güvenilir bir kiralama şirketi seçin:  Benzinle çalışan jeneratörlerden dizel veya doğal gazla çalışan profesyonel sınıf jeneratörlere kadar çok çeşitli jeneratör türleri ve markaları vardır. Güç ihtiyaçlarınız için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilecek, Köseoğlu Jeneratör gibi güvenilir bir kiralama şirketi ile çalışmanız çok önemlidir.
  • Kira sözleşmesini dikkatlice okuyun:  Ne kadar meşgul olursanız olun, kiralama sözleşmenizi baştan sona okumak için zaman ayırın. Kiralama koşullarından herhangi biriyle ilgili sorularınız varsa, herhangi bir şeyi imzalamadan önce sorun
  • Yük gereksinimleriniz için doğru jeneratörü seçin:  Ticari jeneratörler birçok boyutta gelir. Hangi boyutta jeneratöre ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, kiralama uzmanınızdan yardım isteyin.
  • Temiz olduğundan emin olun:  Jeneratörü iade ettiğinizde muhtemelen durumundan siz sorumlu olacağınız için, yalnızca temiz ve bakımlı görünen bir jeneratörü kabul edin.
  • Bakımının yapılıp yapılmadığını kontrol edin:  Yoğun kullanımları ve çok sayıda hareketli parçası nedeniyle jeneratörlerin düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Kiralayacağınız jeneratörün filtreleri, sıvıları ve bağlantıları eksiksiz olarak çalışır durumda olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Nakliyeyi belirleyin: Jeneratörün teslimi ve iadesinden sizin mi yoksa kiralama şirketinin mi sorumlu olacağını belirleyin. Taşıyacaksanız, iş için doğru römork bağlantısına sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Talimatlara göre çalıştırın:  Jeneratör için uygun çalıştırma talimatlarını öğrenin ve bunlara uygun şekilde uygulayın. Toksik karbon monoksit oluşumunu önlemek için dışarıda çalıştırmak ve sıcak motora yakıt doldurmamak gibi şeyler mürettebatınızın ve ekipmanınızın güvenliği için önemlidir.

Jeneratörü topraklayın: Jeneratörünüzü kullanmadan önce doğru şekilde topraklamanın zorunlu olduğunu bilmek için profesyonel bir elektrikçi olmanıza gerek yok. Bunu yapmazsanız, kısa devre, devre kesicilerin atması ve diğer istenmeyen elektrik sorunlarının ortaya çıkma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Eğer bir jeneratör kiralamak isterseniz Köseoğlu Jeneratör ile iletişime geçebilirsiniz. Kiralık jeneratör fiyatları hakkında daha fazla bilgi için https://koseoglujenerator.com/ sitesine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın