Evde Egzersiz Yapmak İçin İpuçları

COVID-19 yüzünden evde mi takıldınız? Harika ev egzersizleriyle ev rutininizin bir parçası haline getirin. Spor salonunuz COVID-19 endişeleri nedeniyle geçici olarak kapandı mı? Evde o kadar şık ekipmana sahip olmadığınız için harika bir antrenman yapamayacağınızı düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Evde egzersiz yapmak, spor salonuna gitmek için harika bir alternatif olabilir. Aslında oldukça ideal.

Evde Egzersiz Alanınızı Seçin

Evinizdeki bir köşeyi egzersiz yeriniz olarak belirleyin. Etkili ve verimli bir egzersiz için bir dizi seçeneğe sahip olmak için gerçekten sadece yoga matı büyüklüğünde bir alana ihtiyacınız var. TV izlediğiniz veya yemek yediğiniz yerde egzersiz yapmamak en iyisidir.

Spor Kıyafetlerinizi Giyin

Aslında spor salonuna gidiyormuş gibi giyin. Atletik kıyafetler giyerken daha çok egzersiz yapıyormuş gibi hissedeceksin. Ayrıca koşu ayakkabılarınızı giyip 15 dakikalık ev veya bahçe işi yapmanız da yararlı olabilir. Egzersizinize başlamadan önce ısınmanın ve biraz daha fazla enerji almanın harika bir yoludur. İyi, destekleyici koşu ayakkabılarına da yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ayaklarınızın bakımı son derece önemlidir. Bu nedenle, antrenmanınız için ne tür bir ayakkabı giymeniz gerektiğine dair biraz araştırma yapın.

evde egzersiz

Gerçekçi Fitness Hedefleri Belirleyin

Yavaş başlayın, gücünüze güvenin ve vücudunuza iyi davranın. Tam hızda atlamanıza gerek yok. Bunun yerine, vücudunuz için makul olduğunu düşündüğünüz şeyleri taahhüt edin ve her hafta neleri yönetebileceğinizi planlayın. Başlamak için belki haftada üç gün işe yarar. Daha rahat hale geldikçe, daha fazlasını yapmaya başlayın. Son COVID-19 durumu nedeniyle evde miydiniz veya evden mi çalıştınız? O zaman, evdeyken aktif kalmanın başka yollarını düşünmek isteyebilirsin. Sürelerinizi ve tekrarlarınızı kaydetmeyi deneyin ve bunları iyileştirmek için kendinize meydan okuyun.

Evde Yapabileceğiniz Egzersizler

Evde antrenmanınızın çok süslü veya karmaşık olması gerekmez. Şu egzersizleri yapabilirsiniz;

  • Beş dakika boyunca merdivenlerden inip çıkarak ısının.
  • 20-60 saniye boyunca bir tahta tutun
  • Şınav: 10-15 tekrar
  • Çömelme: 10-15 tekrar

Setler arasında 30-40 saniye dinlenin ve tekrarlayın. Yaptığınız setlerin sayısı mevcut kondisyon seviyenize bağlı olacaktır. Son olarak, yerinde yürüyerek serinleyin ve kaslarınızı yavaşça gerin.

Egzersiz büyük bir stres azaltıcıdır. Egzersiz için zaman ayırmak çok önemli. Çıkarın ve yapın! Kendinizi daha iyi hissedecek ve daha iyi uyuyacaksınız ve daha güvenli ve üretken olacaksınız. Dengenizi bulun ve günlük rutininizin bir parçası olarak çalışmasını sağlayın.

Bir Cevap Yazın