Uzun Yaşayan Köpek Irkları

Bu yazıda uzun yaşayabilen köpek ırkları hakkında konuşacağız. Aşağıda bulunan köpek ırkları ortalamalara göre uzun yaşayan köpek ırklardır.

Yorkshire Terrier

Yorkies ortalama 14 ila 16 yıl yaşar. Bu alıngan teriyerlerin görünümünün sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu popüler cins günümüzde sıklıkla şımartılırken, insanlar atalarını fare avlamak için kullandılar. Küçük köpekler, büyük ırklardan çok daha uzun yaşama eğilimindedir. Büyük köpekler daha hızlı yaşlanır.

Köpek Irkları

Kaniş

Kıvırcık saçlı kanişler büyük veya küçük olabilir. Çoğu oyuncak boyutunda olanlar 14 ila 16 yıl yaşar ve daha büyük standartlar yaklaşık 11 ila 13 yaşar.

Minyatür Schnauzer

Sadece 12 ila 14 inç boyunda, minyatür Schnauzer’ler, tipik olarak 12 ila 14 yıl yaşayan sağlam, kaslı köpeklerdir. Cins, uzun yaşama ve çocukları sevme eğiliminde olduğundan, aile hayvanları için harika bir seçimdir. Bu köpekler kanlarındaki yüksek yağ seviyelerinin neden olduğu pankreatite yatkın olabilir, bu nedenle özel bir diyete ihtiyaçları olabilir.

Beagle

Beagle’lar meraklı, zeki ve sizi eğlendirmek için garantilidir. Bu sevimli ırk yaklaşık 12 ila 14 yıl yaşar. Harika koku alma duyularıyla yemek yemeyi severler, bu yüzden beagle’ınızı aşırı beslememeye dikkat edin. Fazla kilolar herhangi bir köpeğin ömrünü kısaltabilir.

Labrador Retriever

Labrador uzun bir süre yaşayan daha büyük boyutlu bir türdür – ortalama olarak 10 ila 12 yıl. Diğer büyük köpekler gibi, ağrılı olabilen kalça sorunlarına eğilimlidirler. Bu yüzden köpeğinizin yaşlandıkça arka ucuna dikkat edin. Ekstra ağırlık sorunları daha da kötüleştirebilir, bu nedenle köpeğinizi ince tutun.

Chihuahua

Tanınmış en küçük cins olan Chihuahua, köklerini 9. yüzyıla kadar takip eder. Ataları Orta Amerika halkı tarafından sevildi. Chihuahua 14 ila 18 yıl kadar yaşar. Sıcak iklimlerde yetiştirilen Chihuahualar soğukta pek başarılı olmazlar. Küçük boyutları göz önüne alındığında, genç, aktif çocuklar için doğru cins olmayabilirler.

Pug

İri gözleri ve düz burunları ile puglar en komik yüzlere sahiptir. Ortalama 12 ila 15 yıl yaşarlar, bu nedenle uzun vadeli bir ilişkiye hazır olun. Puglar sıcakta pek başarılı olmazlar ve büyük tüy dökücülerdir. Ayrıca, dikkatli olmazsanız bu hevesli yiyiciler şişmanlayabilir. Fazla kilonun sağlık sorunlarını daha da kötüleştirebileceğini unutmayın. Bakımları yüksek olabilir, ancak Pug hayranları bu sadık cinsi, horlamayı ve hepsini sever.

Bir Cevap Yazın