Çizim Becerilerinizi Geliştirmek İçin Basit İpuçları

Tek başına çizim yapmak zevkli ve karlı bir sanat biçimidir, ancak iyi çizmeyi öğrenmek başka ortamlarda da daha iyi çalışmaya yol açabilir. Doğru bir çizime sahip olmak, diğer şeylerin yanı sıra gerçekçi bir resmin temeli olarak özellikle önemlidir. Çizim becerileri geliştirmek, resminizi yeni bir seviyeye yükseltecektir. Çizim, gölgelendirmeyi, değeri ve şekli anlamanıza yardımcı olur ve bu kavramları diğer sanat biçimlerine çevirebilirsiniz. Aşağıda çizim becerileri geliştirmenize yardımcı olacak basit ipuçları bulunmaktadır. Çiziminizi geliştirmenize yardımcı olacak basit ama önemli adımlardır.

Çizim Becerilerinizi Geliştirin

Her gün bir şeyler çizin. Bir başyapıt olmak zorunda değil, sadece aklınıza gelenleri veya gördüklerinizi çizin. Tekrarlayan desenler, karalamalar, iç içe geçmiş daireler, dergilerden resimler, kaleminizin hareket etmesini sağlayan her şeyi çizebilirsiniz. Gerçekten karmaşık bir şeyle başlamayın. Basit tutun.

İzleme

Çizmek istediğiniz bir şeyin resmini yazdırın ve ardından defalarca izini sürün. Bu, çizmek istediğiniz konudaki eğriler ve açılar için bir kas hafızası oluşturmanıza yardımcı olur ve çizim becerilerinizi hızla geliştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, konuyu izlemek için aydınger kağıdı kullanabilir ve ardından onu çizim kağıdına aktarabilirsiniz. Bu size başlangıç için daha doğru bir çizgi çizme sağlayacaktır.

Referans Fotoğraflarını Kullanın

Çoğunlukla hayal gücümüzde ne varsa onu çizeriz, ancak bazen çizmek istediğimiz belirli bir şeye sahibiz. Bakmıyorsak, belirli bir nesnenin doğru bir çizimini elde etmek zordur.

Açıları ve gölgeleri görmek için referans fotoğrafları kullanmak, çizimin işlenmesini kolaylaştırır. Çizimlerinizi sergilemek veya satmak istiyorsanız, yalnızca telif hakkı bulunmayan referans fotoğrafları kullanmaya dikkat edin.

çizim becerileri

Kağıt

Kullandığınız kağıdın kalitesi, çiziminizin nasıl sonuçlanacağı konusunda büyük bir fark yaratabilir. Normal yazıcı kağıdı pürüzlüdür ve gölgeleme için size pürüzsüz bir grafit karışımı vermez. Yazıcı kağıdına işaret yapmayı öğrenmeye başlamak iyidir, ancak çizim için tasarlanmış kaliteli kağıt çok daha tatmin edici olacaktır.

Şekiller

Ana hatlardan ziyade bir çizimin başında şekil çizmeye odaklanın. Örneğin, bir köpek çiziyorsanız, kafa için bir daire, gövde için bir oval ve bacaklar için dikdörtgenler çizin. Ardından oradan gidin, şekilleri bağlayın ve ayrıntıları ekleyin.

Çizim Becerilerini Öğrenin

Size birkaç başlangıç ipucu verdik, ancak derinlemesine eğitim için bir çizim dersi almak sizin için iyi bir fikir olabilir. Yakınınızda sınıf yoksa veya birine katılacak zamanınız yoksa, internette çizim dersleri ve öğreticiler alabileceğiniz yüzlerce yer vardır. YouTube’da gerçekten harika sanatçıların çok sayıda eğitici videosu var. Yeni başlayanlar için çizim öğreticileri arayın.

Bir Cevap Yazın